Certificate Proficiency in English) CPE)

 

اطلاعات دوره:

این مدرک پیشرفته ترین آزمون برای زبان آموزانی است که به سطح بالایی از مهارت در زبان انگلیسی دست یافته اند. آزمون CPE با استفاده از موقعیت های زندگی واقعی است که به ویژه برای کمک به فرد در برقراری ارتباط موثر و یادگیری مهارت های زبانی برای بالاترین سطح از زندگی حرفه ای و علمی طراحی شده است.

این مدرک برای کارفرمایان ، دانشگاه ها و ادارات دولتی در سراسر جهان برای تقریبا ۱۰۰ سال است که قابل قبول و مورد اعتماد بوده است. این مدرک توانایی شخص را در استفاده از زبان انگلیسی با تسلط و پختگی کامل در سطحی نزدیک به یک متکلم بومی اثبات می کند.

نمره قبولی در آزمون CPE سطوح B ، A و C می باشد و مدرک آن مادام العمر بوده و انقضا ندارد. در آموزشگاه زبان دانش ارم (شکوه اندیشه) دوره های آمادگی CPE معمولا در ۶ ترم برگزار می گردد و زبان آموزان پس از گذراندن دوره ، در صورت موفقیت در آزمون Mock می توانند در آزمون اصلی شرکت کنند.

 

محتوای آموزشی:

در دوره آمادگی CPE نیز روی هر ۴ مهارت اصلی یادگیری زبان کار می شود چرا که در آزمون CPE هر ۴ مهارت مورد سنجش قرار می گیرد. به طور متوسط آزمون ۶ ساعت طول می کشد. هدف از شرکت در دوره CPE و آزمون آن ، کسب مدرک بسیار حرفه ای و با ارزش و در سطح بسیار پیشرفته جهت تحصیل و کار هم در داخل ایران و هم سایر کشورهای جهان می باشد.

 

منابع آموزشی:

منبع اصلی آموزش دوره CPE کتاب Objective Proficiency for CPE می باشد که طی ۶ تا ۸ ترم تدریس می گردد. در کنار تدریس کتاب نمونه سوالات آزمون CPE نیز کار و مورد بررسی قرار می گیرد. در صورت مشاهده هرگونه ضعف در هریک از مهارت های زبانی کتاب های جانبی با هدف برطرف کردن ضعف زبان آموزان در کلاس کار خواهد شد.