First Certificate in English) FCE)

 

اطلاعات دوره:

FCE آزمونی است که دانش زبانی غیر انگلیسی زبانان را در سطح متوسط ارزیابی می کند. این آزمون توانایی زبانی داوطلبانی را که مایلند انگلیسی را در موقعیت های کاری روزمره بکار برند اندازه گیری می کند. FCE یک دوره سودمند برای زبان آموزانی است که قصد دارند در امتحاناتی با سطوح بالاتر مانند CAE شرکت کنند. زبان آموزان پس از اتمام دوره UI قادرند وارد این دوره شوند. این آزمون British می باشد و از سوی دانشگاه کمبریج (Cambridge) برگزار می گردد و مدرک آن مادام العمر می باشد و انقضا ندارد. نمره قبولی در این آزمون B ، A و C می باشد. موفقیت در این آزمون ثابت می کند که شخص می تواند انگلیسی را در کار و زندگی روزمره خود به خوبی استفاده کند.

در آموزشگاه زبان دانش ارم (شکوه اندیشه) دوره FCE معمولا در ۶ ترم برگزار می گردد و زبان آموزان در صورت موفقیت در آزمون Mock ، می توانند در آزمون اصلی شرکت کنند.

 

محتوای آموزشی:

در دوره FCE روی هر ۴ مهارت اصلی زبان کار می شود چرا که در آزمون FCE هر ۴ مهارت مورد سنجش قرار می گیرد. به طور متوسط آزمون حدود ۴ ساعت طول می کشد.

هدف از شرکت در دوره های FCE و آزمون آن کسب مدرک حرفه ای زبان جهت تحصیل یا کار هم در داخل ایران و هم در سایر کشورها می باشد.

 

منابع آموزشی:

از آنجا که در آزمون FCE هر ۴ مهارت زبان مورد سنجش قرار می گیرد ، در صورت ضعف زبان آموزان در هریک از مهارت ها ، از کتاب های Active Skills for reading , Tactics for listening و Oxford word skills استفاده می شود. اما منابع اصلی دوره FCE کتاب Ready for first می باشد که طی ۶ ترم تدریس می گردد. در کنار این کتاب نمونه سوالات آزمون FCE نیز در کلاس کار و بررسی می شود.