موسسات عالی درفرانسه کدامند؟

در فرانسه بیش از ۳۰۰۰ موسسه شامل ۹۰ دانشگاه ، ۲۴۰ مدرسه عالی مهندسی، ۲۳۰ مدرسه عالی بازرگانی و ۲۰۰۰ مدرسه عالی هنر و معماری، آموزش‌های پیراپزشکی و غیره وجود دارد که دولت مستقیما سهم بزرگی از هزینه‌ی دانشجویان آن را می‌پردازد و در حال حاضر هزینه‌ی دانشگاه‌های فرانسه جزء کمترین هزینه‌های ثبت‌نام در جهان است.

آموزش زبان فرانسه در موسسه‌ بر اساس متد کنکسیون برگزار می‌شود .این کتاب یکی از متنوع‌ترین ، معتبرترین و پرطرفدارترین کتاب‌های آموزش زبان  فرانسه است که برای گروه‌های سنی بزرگسالان و نوجوانان طراحی شده است.متد دانش ارم به روشی بسیار اصولی برای سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته برنامه‌ریزی و تنظیم شده است:

متد کتابهای دانش ارم ( شکوه اندیشه ) چیست؟

در این متد زبان‌آموزان هستند که نقش اصلی را در کلاس بصورت گروهی و با روش‌های نوین یادگیری ایفا می‌کنند نه مدرس، و در این صورت است که با تمام شدن یک جلد از این کتاب زبان‌آموزان قادر به صحبت کردن و نوشتن متن‌های مورد نیاز خود هستند

برای گروه سنی خردسالان و کودکان جزوات ویژه برای این گروه سنی در نظر گرفته شده که مطابق با استانداردهای به روزدنیا میباشد.

برای گروه سنی نوجوانان و بزرگسالان کتاب هایTaxi  تدریسمی شود.

مدرک دلف چیست؟

Delf
Diplôme d’études en langue française

نوعی گواهی مدرک زبان فرانسه است که بعد از برگزاری امتحان رسمی‌ از طرف مرکز مطالعات زبان فرانسوی که زیر مجموعه‌ وزارت آموزش فرانسه است، به دانشجویان داده می‌شود و این مدرک نشان‌دهنده‌ توانایی دانشجو در زبان فرانسه است.

چه دوره هایی درموسسه زبان دانش ارم ( شکوه اندیشه ) برگزار می گردد؟
الف- کلاس‌های ترمیک و دوره‌ای
ب -برگزاری دوره‌ فشرده زبان فرانسه شامل ۲ ترم عادی در کمتر از ۳ ماه
ج – کلاس‌های مکالمه زبان فرانسه
د-با کمک فیلم‌های آموزشی و کتاب‌های مکمل
ه – کلاس‌های بحث آزاد
و- آماده‌سازی داوطلبان جهت مصاحبه سفارت کانادا در ۵۰ جلسه از سطح صفر
Dalf – Delf – Tcf- آماده سازی متقاضیان شرکت در آزمون‌های

چرا زبان فرانسه بیاموزیم؟
زبان فرانسه دومین زبان پرطرفدار جهان (بعد از انگلیسی) می‌باشد که بیش از ۲۰۰ میلیون نفر از ۵ قاره‌ جهان به آن صحبت می‌کنند. تسلط بر این زبان در کنار زبان انگلیسی، امتیاز ویژه‌ای برای شما در هنگام جستجو برای حرفه مورد علاقه‌تان و همچنین برای جایگاه اجتماعی‌تان می‌باشد. یادگیری این زبان زمینه‌ای برای یافتن شغل و اقامت در کشورهای خارجی از جمله فرانسه، کانادا، سویس، بلژیک و …. است. بایستی بدانید که این زبان را تحت عنوان زبان فرهنگ و ادب (la langue de la culture) در سراسر جهان می‌شناسند. این زبان راه ارتباطیست به دنیای وسیع هنرهای بصری، معماری و مد. با یادگیری این زبان شما می‌توانید آثار ناب ادبی کشور فرانسه را به زبان اصلی مطالعه کنید (آثاری از مولیر، لامارتین، ویکتور هوگو، ژان ژاک روسو، ژان پول سارتر، آلبر کامو و …). اگر اهل گردش به نقاط مختلف جهان باشید، یادگیری این زبان این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید به راحتی در پر بازدیدترین کشورهای جهان (از جمله فرانسه با بیش از ۷۰ میلیون گردش‌گر در سال) سیاحت کنید. شما می‌توانید از بورس‌های گوناگون دولت فرانسه جهت ادامه تحصیلات خود در رشته‌های علوم انسانی، تجاری و مهندسی در بهترین دانشگاه‌های اروپا، بهره‌مند شوید. جالب است بدانید که این زبان، سومین زبان اینترنت هم می‌باشد.
دوره کامل زبان فرانسه چقدر طول می کشد؟
دوره کامل یادگیری زبان فرانسه معمولاً بین سه تا چهار سال (به نسبت میزان توانایی شخص در یادگیری زبان) زمان می‌برد. زبان‌آموزان معمولاً در طی یک سال و نیم هر کدام از سطوح مقدماتی (Débutant) و متوسط (Intermédiaire) را می‌گذرانند، و گذراندن سطح پیشرفته (Avancé) هم در حدود یک سال زمان می‌برد. این دوره یادگیری برای ۴ سال برنامه‌ریزی شده است.